2012/13 pre-season fixtures

Saturday, July 14.
Oxenhope Rec v Silsden – postponed.

Wednesday, July 18.
Knaresborough Town 1 Silsden 1.

Saturday, July 21
Pontefract Collieries 2 Silsden 3.
Steeton 2 Barnoldswick Town Res 0.

Monday, July 23
Thackley Res 0 Silsden res 1.

Wednesday, July 25
Oxenhope Rec 1 Silsden 5.

Saturday, July 28
Barrowford Celtic 1 Silsden Reserves 0, Clitheroe 0 Silsden 0, Oxenhope Rec 3 Langho 2, Steeton 6 Springhead 2, Baildon Trinity Res 4 Steeton Res 2, Newton Hyde 5 Ingrow & Worth Valley 0.

Sunday, July 29
Aire Valley 0 Cullingworth Youth 6, Bradford City A 0 Silsden Ladies 1.

Wednesday, August 1
Liversedge 3 Silsden 4, Oxenhope Rec 3 Campion 0.

Friday, August 3
Oxenhope Rec Res 4 Oakworth 1.

Saturday, August 4
Oakworth v Crosshills (postponed, now August 25), Baildon Trinity 1 Steeton 2, Steeton Reserves 2 Oakwell 2, Pendle v Bingley Town (at Sandylands, 2pm), Wilsden Athletic 2 Bradley 1, Silsden White Star v Skipton LMS (postponed), Tyersal 9 Denholme Utd 0.

Sunday, August 5
Manorlands Charity match: Cullingworth Youth 12 George 0.

Tuesday, August 7
Shoulder of Mutton 1 Denholme United 5.

Wednesday, August 8
Oxenhope Rec 3rds v Sandal Reserves (cancelled)

Thursday, August 9
Cowling 1 Oakworth 1, Fields Reserves 4 Steeton Reserves 0.

Friday, August 10
James Fisher Memorial Cup: Denholme United 1 Oxenhope Rec 2.

Saturday, August 11
Hatfield Main 3 Wilsden Athletic 0, Oxenhope Rec 5 Crosshills 1, Wetherby 1 Steeton 0, Wetherby Res 3 Steeton Res 1.

Sunday, August 12
Bingley Midland Athletic 2 Milford 1, Denholme United v White Swan/Old Foresters (cancelled), Sutton v Bingley Town (cancelled), Bradford Park Avenue 1 Silsden Ladies 4.
Tom Storton Memorial Trophy: At Silsden (9.30am for 10am kick-off).

Tuesday, August 14
Gargrave 2 Silsden White Star Reserves 1.

Wednesday, August 15
Crosshills v Silsden White Star (postponed), Fields 4 Steeton 1, Oakworth v Barnoldswick Town Res (cancelled).

Thursday, August 16
Silsden Ladies v Skipton Town, Wibsey 4 Denholme United 1, Bingley Midland Athletic 6 Aire Valley 3.

Saturday, August 18
Addingham v Ingrow & Worth Valley (tbc), Bingley Town 2 Ingrow & Worth Valley Reserves 2, Crosshills 2 Hebden Royd Red Star 3, Littletown v Silsden White Star (2pm), Rimington 4 Steeton 1, Skipton LMS 3 Oakworth 3, Steeton Reserves 4 Burley Trojans 2, Wilsden Athletic 6 Skipton Town 2.

Sunday, August 19
Denholme United 1 Dog & Gun 5, Harrogate Railway v Silsden Ladies, Bingley Midland Athletic 4 Cullingworth Youth 5.
Stiggy Cup: At Silsden.

Monday, August 20
Oakworth v Barnoldswick Town Res.

Tuesday, August 21
Bingley Town 2 Bradley 0.

Wednesday, August 22
Carleton 2 Oakworth 1, Crosshills 2 Sutton 2.

Thursday, August 23
FC Sporting Keighley v Oxenhope Rec III (6.30pm), Keighley Athletic v Ingrow & Worth Valley (6pm).

Saturday, August 25
FC Sporting Keighley v Ingrow & Worth Valley Reserves (2pm), Bingley Town v Grindleton Reserves (2pm), Oakworth v Crosshills, Ingrow & Worth Valley v Bradley (cancelled), Steeton Reserves v Grassington (1pm).

Sunday, August 26
Bingley Midland Athletic v Bingley FC Young Boys.

Tuesday August 28
FC Sporting Keighley v Keighley Town (6.30pm).

Wednesday, August 29
Keighley Athletic v Oakworth.

Saturday, September 1
Abbey Grange v Keighley Athletic (11am).

Sunday, September 2
Blackpool u18/Youth v Silsden Ladies.

Dates to be confirmed
Oakworth v Silsden u19
Silsden White Star v Kirkburton
Silsden White Star v Addingham
Silsden White Star v Kirk Deighton

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Whom Do You See?