Youth results: w/e Sunday, September 16

Email your team’s reports to editorial@keighleykicks.co.uk

Craven, Aire & Wharfe Junior League
18V: Silsden Reds 1 Salts Lions 8.
18X: Bolton Woods A 0 Crosshills 4, Eldwick 0 Long Lee 2, Thornton 10 (ten) Bingley 0.
18Y: Myrtle Park 2 Oakworth Wasps 5, Wilsden 2 BPA 3.
18Z: Salts Lions 1 Oakworth Hornets 3.
16A: BPA B 0 Wilsden Reds 1, Skipton 0 Steeton 3.
16B: Keighley Shamrocks 6 BD3 Utd 2, Oakworth 1 Burley Trojans 2, Silsden 9 Westwood Dolphins 1, Wilsden Warriors 0 Horsforth Colts 4.
16C Menston Rovers 2 Sutton 1, Queensbury Celtic 12 (twelve) Myrtle Park Thistles 0, Settle Utd 2 Myrtle Park Bluebacks 3, Thackley B 3 Myrtle Park Wdrs 2, Undercliffe Celtic 1 Long Lee 5, Myrtle Park Bluebacks 0 Undercliffe Celtic 10 (ten), Myrtle Park Wdrs 0 Long Lee 3.
15A: Long Lee 4 Thackley A 7, Oakworth 5 Albion Sports 0, Silsden A 7 Horsforth St Margaret’s 3.
15B: Bolton Woods Rgrs 2 Keighley Shamrocks Crusaders 2, Salts Lions 4 Crosshills 1, Sandy Lane 0 BPA A 7, Sandy Lane 0 Salts Lions 3.
15C: Settle Utd 1 Bingley 6, Silsden Reds 1 Queensbury Celtic 6, Thornton Utd 1 Wilsden 3, Calverley 4 Silsden Reds 5.
15D: Burley Trojans 10 (ten) Sutton 0, Eldwick 3 Prospect 3, Silsden Whites 2 Horsforth B 4.
14A: Long Lee 6 Skipton LMS 5, Sandy Lane 2 Menston Rgrs 5, Thackley Thunder 2 Bingley A 7, Sandy Lane 1 Thackley Thunder 3.
14B: Silsden 6 Burley Trojans 3.
14C: Eldwick 5 BPA A 6, Thornton Utd 10 (ten) Bingley B 1, Calverley 7 Eldwick 5.
13A: Albion Sports 9 Bingley A 1, Sutton A 4 Westwood Jets 2, Sutton A 6 Horsforth Mustangs 0, Bingley A 1 Manningham 11 (eleven).
13B: Keighley Shamrocks Crusaders 5 Silsden 6.
13C: Bingley B 3 Sutton B 3, Keighley Shamrocks B 1 Queensbury Celtic 7, Long Lee 2 Westwood Dolphins 3, Queensbury Celtic 6 Sutton B 2, Sandy Lane 3 Westwood Dolphins 4.
13D: Eldwick 3 Cowling 3, Eldwick 7 Eccleshill 2.
12A: Sandy Lane A 2 Idle 4, Silsden 1 Fairbank 5.
12B: Cononley 1 Grassington 10 (ten), Oakworth Wasps 2 Oakworth Hornets 9, Silsden Reds 0 Horsforth Broncos 4.
12D: Calverley 5 Sutton 1.
12E: Keighley Shamrocks 9 Skipton Town 0, Thackley Lightning 0 Bingley A 10 (ten).
11V: Nab Wood 0 Sutton Rascals 7.
11W: Farsley Celtic 11 (eleven) Bingley Boca 1, Oakworth Wasps 2 Salts Panthers 7.
11X: Salts Lions 6 Silsden 2.
11Y: Long Lee 1 Skipton LMS 6, Oakworth Hornets 2 Bingley Barca 3.
11Z: Salts Tigers 3 Wilsden 5, Sutton Rogues 7 Burley Trojans 0.
10X: Bolton Woods B 0 Wilsden 3, Menston Rovers 0 Bingley Barca 10 (ten), Oakworth Wasps 0 Skipton LMS 4.
10Y: Menston Rgrs 1 Bingley Bayern 0, Nab Wood 3 Sandy Lane 3.
10Z: Oakworth Hornets 8 Salts Pumas 0.

West Riding Girls League
U16: Bingley 7 Castelfrod WR 2, Pontefract Coyotes 11 (eleven) Oakworth 5, Wilsden 1 Crossley 3.
U13: Kirkburton 6 Silsden 1, Oakworth 1 Rothwell B 0.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Whom Do You See?