The week ahead: October 29-November 4

Monday, October 29
West Riding CFA Veterans League, 8.15pm
Marley Division: Salts v Sutton Utd (at Marley).

Tuesday, October 30
Northern u19 Alliance, 7.45pm
West Division: AFC Emley v Silsden.

Wednesday, October 31
West Riding County FA County Cup, 7.45pm
2nd round: Silsden v Knaresborough Town.

Saturday, November 3
North West Counties League
, 3pm
Premier Division: Silsden v Runcorn Linnets.
Reserve Division: AFC Darwen v Silsden.

West Riding CFA Challenge Cup, 1pm
2nd round: Berry Brow v Oxenhope Rec.

West Riding CFA Challenge Trophy, 1pm
2nd round: Bingley Town v Campion Res, Britannia Sports v Oakworth, Denholme Utd Res v Kirk Deighton Rgrs Res, Rothwell Res v Silsden White Star, Springhall Celtic v Oxenhope Rec Res, Steeton Res v Linthwaite Ath, Wilsden Athletic v Dewsbury Rgrs OB Res.

Craven League, 2pm
Premier Division: Embsay v Cowling.
Division 1: Gargrave v Cononley Sports.
Division 2: Ingrow & Worth Valley v Earby Tn Res, Silsden White Star Res v Skipton Tn.
Division 3: Bradley v Settle Utd Res, Cononley Sports Res v Grindleton Res, Cowling Res v Oxenhope Rec III, Grassington Utd Res v Crosshills Res, Oakworth Res v Sutton.
Division 4: FC Sporting Keighley v Sutton Res, Manningham All Stars v Carleton Res, Skipton Tn Res v Bradley Res.

Halifax League, 2.15pm
Division 1: Volunteer Arms v Denholme Utd.

Sunday, November 4
West Riding CFA Sunday Cup, 11am
2nd round: Birkenshaw v Keighley Town, Bradford Phoenix v Woodman Batley Carr, George Hotel v Sandy Lane.

West Riding CFA Sunday Trophy, 11am
2nd round: Aire Valley v Manston Wdrs, Keighley Ath v Helion Albion.

Bradford Sunday Alliance, 11am
Division 1: Oakworth u18 Jnrs v Tyersal.

Wharfedale Triangle Sunday League, 11am
Premier Division: Shipley Tn v Crossflatts Village, Yeadon Ath v Bingley Midland Ath.
Division 2: Horsforth St Margaret’s v Cullingworth Youth, Salts III v Bingley FC Young Boys.

North East Regional Women’s League, 2pm
Southern Division: Keighley Oaks v Wetherby Ath.

West Riding County Women’s League, 1pm
Division 1: Silsden v Altofts.
Division 3: Silsden Res v Dewsbury Rgrs.

Youth football (click for fixtures)
West Riding County FA Cups
Craven, Aire and Wharfe League
Keybury Youth League
West Riding Girls League

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Whom Do You See?