The week ahead: November 26-December 2

Wednesday, November 28
North West Counties League, 7.45pm
Premier Division: Bacup Borough v Silsden.

Northern u19 Alliance 7.45pm
West Division: Field v Silsden (postponed due to Thursday’s cup tie).

Thursday, November 22
Northern u19 Alliance, 7.45pm
Pat Rice Trophy: Silsden v Frickley Ath.

Saturday, December 1
North West Counties League, 3pm
Premier Division: Stockport Sports v Silsden.
Reserve Division: Silsden v Barnoldswick Tn.

West Riding CFA Challenge Cup, 1pm
3rd round: Oxenhope Rec v Altofts.

West Riding CFA Challenge Trophy, 1pm
3rd round: Silsden White Star v Oxenhope Rec Res, Wilsden Athletic v Pontefract Town, Kellingley Welfare v Steeton Reserves.

West Riding County Amateur League, 2pm
Premier Division Steeton v Overthorpe Sports.

Craven League, 2pm
Premier Division: Grassington Utd v Cowling, Skipton LMS v Crosshills.
Division 1: Cononley Sports v Settle Utd, Oakworth v Chatburn.
Division 2: AFC Colne v Silsden White Star Res, Bingley Tn v Barnoldswick Barons, Ingrow & Worth Valley v Skipton Tn.
Division 3: Bradley v Grassington Utd Res, Cowling Res v Cononley Sports Res, Oxenhope Rec III v Grindleton Res, Settle Utd Res v Oakworth Res, Sutton v Crosshills Res.
Division 4: Barnoldswick Barons Res v FC Sporting Keighley, Carleton Res v Sutton Res, Pendle Renegades Res v Bradley Res.

Halifax League, 2.15pm
Division 1: Stainland Utd v Denholme Utd.
Division 3: Denholme Utd Res v Calder 76 Res.

Sunday, December 2
West Riding CFA Sunday Cup,
3rd round: Sandy Lane v HT Sports (re-arranged for December 9).

West Riding CFA Sunday Trophy, 11am
3rd round: Delius v Aire Valley, Wyke Junction v Keighley Athletic.

Bradford Sunday Alliance, 11am
Division 1A: Bolton Woods Social v Bradford Phoenix.

Wharfedale Triangle Sunday League, 11am
Premier Division: Bingley Midland Athletic v Salts, Crossflatts Village v Yeadon Westfield, Keighley Town v Yeadon Athletic.
Division Two: Cookridge Hall v Cullingworth Youth.

North East Regional Women’s League, 2pm
Southern Division: Keighley Oaks v Westella & Willerby.

West Riding Women’s League, 1pm
Division 1: Silsden v Wortley.
Division 3: Thornes v Silsden Res.

Youth football (click for fixtures)
West Riding CFA Cups
Craven, Aire and Wharfe League
Keybury Youth League
West Riding Girls League

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

Whom Do You See?