The week ahead: December 30-January 5

Saturday, January 4
North West Counties League, 3pm
Premier Division: Silsden v Ashton Ath.

West Riding County FA Challenge Cup, 1pm
4th rnd: Field v Crosshills, Silsden Res v Newsome (on outside pitch), Steeton v Oxenhope Rec.

West Riding County FA Challenge Trophy, 1pm
4th rnd: Walton v Oxenhope Rec Res.

West Riding County Amateur League, 2pm
Division 1: Storthes Hall Res v Steeton Res.

Craven League, 2pm
Premier Division: Rolls v Cowling.
Division 1: Chatburn v Silsden White Star.
Division 2: AFC Colne v Crosshills Res, Bingley Tn v Bradley, Earby Tn Res v Ingrow & Worth Valley, Skipton Tn v Cononley Sports Res.
Division 3: Cowling Res v Grassington Utd Res, Ilkley v Oxenhope Rec III, Salts III v Sutton.
Division 4: Bradley Res v Skipton Tn Res, Ingrow & Worth Valley Res v Carleton Res, Polonia Patson v Manningham All Stars, Sutton Res v Horton.
Northern Plant Hire Trophy, 3rd rnd, 1.30pm: Wilsden Ath v Embsay.
Premier Division Cup, quarter-final, 1.30pm: Cononley Sports v Skipton LMS.
Div 3 Cup, 1st rnd, 1.30pm: Broomhill v FC Sporting Keighley.

Halifax League, 2.15pm
Division 1: Salem v Denholme Utd.
Division 2: Denholme Utd Res v King Cross Warley Res.

Sunday, January 5
West Riding County FA Sunday Trophy, 11am
4th rnd: Dalton v Keighley Ath.

Bradford Sunday Alliance, 11am
Prem Div: Sandy Ln v George Hotel.
Div 1: Manningham v Bradford Phoenix.

Wharfedale Triangle Sunday League, 11am
Premier Division: Crossflatts Vill v Otley Tav.
Division 1: Keighley Alb v Aire Valley.
League Senior Cup, 2nd rnd: Crown Yeadon v Bingley FC Young Boys, Cullingworth Yth v Salts, Moortown Alb v Keighley Tn.

West Riding County Women’s League, 2pm
Premier Division: Bradford Park Ave v Silsden.

Text your results and scorers to 0777 1461360 and send reports by email to keighleykicks@gmail.com

2 thoughts on “The week ahead: December 30-January 5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Whom Do You See?